Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 272 305 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Witamy

Zapraszamy na nową stronę szkoły:

Podziel się
oceń
0
0

...........................................................................

 

Kolejny rok minął nam bardzo szybko.
Kolejna VI klasa z łezką w oku opuściła mury naszej szkoły.
Wszystkim naszym uczniom gratulujemy promocji
do następnej klasy oraz życzymy
WESOłYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI.

Do zobaczenia we wrześniu.


UWAGA!
Dzieci w wieku 3 - 6 lat zapraszamy
na zajęcia wakacyjne od 14 lipca do 14 sierpnia
(od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00).
Zajęcia prowadzić będzie pani Basia Krusiewicz.Podziel się
oceń
0
0

"Akcja - Edukacja" - aktywne ferie 2008

Choć pogoda zimowa nie dopisała, tegoroczne ferie zimowe spędziliśmy pożytecznie, kreatywnie i ciekawie ucząc się i bawiąc. Nasza szkoła miała w ferie drzwi szeroko otwarte od poniedziałku 11.02 do wtorku 19.02. 2008r.

Uczniowie klasy V i VI wzięli udział w zajęciach przygotowujących do testu kompetencji, który w całej Polsce  przeprowadzony zostanie już na początku kwietnia. To ostatni dzwonek na powtórzenie i utrwalenie materiału przed pierwszym ważnym egzaminem w życiu – na zakończenie szkoły podstawowej. Zajęcia opracowane były autorsko przez nauczycieli pracujących w szkole, oparte na testach Komisji Egzaminacyjnej. W ten sposób przez  siedem dni „przerobiliśmy” zagadnienia objęte programem nauczania całej szkoły podstawowej. Uczniowie napisali 7 różnych testów. Przeprowadzona wśród uczniów i rodziców ankieta udowodniła potrzebę zajęć dodatkowych ukierunkowanych na powtórzenie i przygotowanie do egzaminu, bo program nauczania tego nie przewiduje i dlatego nie ma na takie zajęcia czasu podczas roku szkolnego.

Gdy starsi koledzy przygotowywali się do testów, uczniowie młodszych klas i przedszkolaki z Mazowieckiego Małego Przedszkola w Lipinach czas spędzili kreatywnie i na sportowo. Dla nich przygotowane były codzienne zajęcia według bloków tematycznych: „DZIEŃ ŚWIETLICOWY”, „DZIEŃ SPORTOWY”, „DZIEŃ KULINARNY”, „DZIŚ JESTEM GWIAZDĄ”, „DZIEŃ MAŁEGO EUROPEJCZYKA”. Dzieci odbywały podróże multimedialne do innych krajów, poznawały smaki i zwyczaje europejskie, brały udział w potyczkach sportowych, konkursie piosenkarskim karaoke i na najlepszego sobowtóra–gwiazdę, oglądały filmy DVD.

Uczestnicy ferii w szkole, dwa razy wyjechali na wycieczki autokarowe: do Aquapark Wesolandia w Warszawie, oraz do kina Figaro w Mrozach i stadniny koni Wielgosówka w Cegłowie.

Ferie były udane - takie, jakich długo się nie zapomina.

Dziękujemy Fundacji Wspomagania Wsi za udzielenie nam dotacji na zrealizowanie projektu „Ferie na Oktet”,  oraz Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy Mrozy i Radzie Rodziców Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Lipinach za całkowite sfinansowanie tegorocznych  ferii w szkole. Dziękujemy też nauczycielom i wszystkim, którzy opiekowali się nami i uatrakcyjniali  nasz zimowy wypoczynek.

Uczniowie - NSP w Lipinach.


Podziel się
oceń
0
0

w dniu 18 stycznia 2008r. uczniowie naszej szkoły

wzięli udział w V Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Mrozach, a wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy II i III oraz Karolina Noceń z klasy VI. Dzieci śpiewały kolędy w języku polskim i angielskim, grały na instrumentach, a nawet tańczyły. Tak udany występ przygotowali p. Dominika Peck oraz p. Mariusz Szeląg. Gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy artystycznej :)

Wspólne pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników Przeglądu

Instrumentalne wykonanie kolędy przez uczennice z klasy II i III

w i ę c e j       z d j ę ć       w        g a l e r i i


Podziel się
oceń
0
0

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...

    Z tym przesłaniem ks. J.Twardowskiego w tle na naszej szkolnej scenie odbył się uroczysty apel w przededniu Święta - ku czci Wszystkich Świętych i Dnia Zaduszek, czyli Święta Wszystkich Zmarłych.

    Uczniowie klasy V i VI w odświętnym i poważnym nastroju przybliżyli wszystkim w poetyckich słowach znaczenia tychże Świąt.

    Podkreślili, że święta te to okazje, by pójść na cmentarz na groby swoich bliskich, by wspominać i uczcić ich pamięć chwilą ciszy i zadumy.

     Przypominali, aby oddać hołd tym, którzy polegli w obronie Ojczyzny i tym,o których nikt nie pamięta i nikt nie odwiedza ich mogił.

    Radosnym akcentem tego apelu była wspólnie wykonana przez najmłodszych piosenka zespołu „Arka Noego" "Święty uśmiechnięty".

    Ostatnim natomiast punktem było wspólne zapalenie zniczy przed pamiątkową tablicą, znajdującą się przed naszą szkołą. Tablica ta poświęcona jest smutnym wydarzeniom z 1939 roku

Podziel się
oceń
0
0

Zdjęcia w galeriach.


poniedziałek, 20 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  38 978  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Praca